.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuNagroda EIC Horizon: 10 mln euro za innowacyjne akumulatory do pojazdów elektrycznych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2018-04-12 13:24:59
akumulator, konkurs, horizon, innovative battery for evehicles”

Komisja Europejska otworzyła konkurs na piątą z sześciu nagród EIC Horizon na innowacyjne akumulatory do pojazdów elektrycznych. Pula konkursu „Innovative battery for eVehicles” wynosi 10 milionów euro. Nagrody EIC Horizon są częścią działań Europejskiej Rady ds. Innowacji (EIC) w ramach unijnego programu ramowego w zakresie badań i innowacji Horyzont 2020.

 

Nagroda zostanie przyznana za opracowanie prototypu baterii, która może zasilać pojazd elektryczny o podobnych osiągach pod względem zasięgu i czasu ładowania, co konwencjonalny pojazd rodzinny zasilany benzyną /olejem napędowym. Bateria powinna również być stosunkowo tania, trwała, bezpieczna i w pełni nadająca się do recyklingu.

Konkurs ma na celu sprostanie wyzwaniu, jakim jest zbyt wolne wprowadzanie pojazdów elektrycznych z zerową emisją, głównie ze względu na ograniczenia istniejących baterii, które są drogie i mają ograniczone zakresy i długie czasy ładowania.

Nagroda jest narzędziem realizacji celów Pakietu Czysta Mobilność Komisji Europejskiej. Ma on za zadanie zmniejszenie emisji CO2, zwiększenie liczby ekologicznie czystych pojazdów oraz promowanie zintegrowanej polityki przemysłowej w zakresie baterii, które będą produkowane w UE.

Termin składania wniosków do konkursu o Nagrodę EIC Horizon „Innovative battery for eVehicles” upływa 17 grudnia 2020 r. Więcej informacji, w tym reguły konkursu, można znaleźć na stronie EIC.

 

Źródło: Krajowy Punkt Kontaktowy

Opracowanie: Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza