.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja polskich przedsiębiorców do Albanii (Tirana, Durres) w dniach 23-26 maja

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2018-04-23 11:16:13
kig, albania, misja gospodarcza, eksport

2018 r. Krajowa Izba Gospodarcza zaprasza do udziału w Misji Gospodarczej do ALBANII w dniach 23-26 maja 2018 r. z okazji Forum Biznesu Albania – Polska w Tiranie i Durres. Misja przygotowywana jest we współpracy z Unia Izb Przemysłowo-Handlowych Albanii, Ambasadą RP w Tiranie oraz Ambasada Albanii w Warszawie i jest kontynuację działań i spotkań gospodarczych zapoczątkowanych podczas Forum Biznesu w Warszawie w grudniu 2017 r. z udziałem Premierów Polski i Albanii.

 Dlaczego Albania?  Albania realizuje szeroki program reform i modernizacji swojej gospodarki m.in. w zakresie polityki fiskalnej, celnej, systemu energetycznego kraju i poszerza współpracę międzynarodową. Stanowi to doskonałą okazję dla środowisk biznesowych obu krajów do nawiązania bezpośrednich relacji i kontaktów podczas spotkań B2B oraz do poszerzenia wiedzy na temat roli Albanii w rozwoju Bałkanów. Rząd podejmuje działania na rzecz poprawy regulacji prawnych dot. funkcjonowania biznesu, wzrostu konkurencji miejscowych produktów i usług, zmniejszenia szarej strefy w gospodarce, polepszenie sektora finansowego, reformy rynku pracy, pobudzania wzrostu zatrudnienia, reformy systemu emerytalnego, poprawy funkcjonowania administracji publicznej. Bank Światowy udzielił Albanii pożyczki w wysokości 1,2 mld USD w okresie 5 lat. Celem jest wsparcie Albanii w procesie integracji z UE. Środki będą głownie przeznaczone na konsolidację finansową, wzmocnienie zarządzania sektorem transportu, poprawę stabilności finansowej, wsparcie konkurencyjności i powstanie nowych miejsc pracy oraz wzmocnienie zarządzania sektorem publicznym. Potencjalne dziedziny współpracy.

Do potencjalnych dziedzin współpracy z partnerami albańskimi należy zaliczyć: rolnictwo, przetwórstwo rolno-spożywcze, turystykę, wyposażenie hoteli, budownictwo, IT, przemysł wydobywczy (modernizacja górnictwa, ratownictwo górnicze), infrastrukturę (kolejowa, morska, drogowa), energetykę wodną. Program Misji: 

 • 23 maja przylot do Tirany; spotkanie informacyjne z przedstawicielami Ambasady RP w Tiranie,
 •  24 maja udział w Forum Biznesu Albania-Polska w Tiranie, organizowanym we współpracy z Albańskim Zrzeszeniem Izb Handlowych, w ramach którego odbędą się indywidualne spotkania biznesowe z przedsiębiorcami albańskimi zaproszonymi zgodnie z zainteresowaniami polskich uczestników,
 • 25 maja spotkania z przedstawicielami albańskich organizacji gospodarczych i władz lokalnych w Durres,
 • 26 maja wylot do Polski

Koszt udziału jednego uczestnika w Misji wynosi ok. 4 400 zł netto i obejmuje:

 • przygotowanie i realizację programu spotkań w Albanii: Tirana, Durres (Forum Biznesu, spotkania B2B, spotkania gospodarcze)
 • rezerwację i zakup biletów lotniczych w klasie ekonomicznej na trasie: Warszawa Tirana Warszawa (wylot 23.05; powrót 26.05. przelot przez Wiedeń)
 • rezerwację w Tirana International Hotel, w pokojach jednoosobowych (hotel uczestnicy opłacają we własnym zakresie na miejscu; cena za pokój ze śniadaniem wynosi ok. 80 Euro)
 • ubezpieczenie
 • transport lokalny, w ramach programu misji, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, transfer Tirana-Durres-Tirana
 • przygotowanie materiałów promocyjnych
 • opiekę organizatorów ze strony KIG i pomoc merytoryczną przedstawicieli KIG oraz Ambasady Polskiej w Tiranie podczas całego programu misji


Kontakt: Elżbieta Wojtas – Krajowa Izba Gospodarcza Biuro Współpracy z Zagranicą; tel 022 63 09 752 e-mail: ewojtas@kig.pl

 

Źródło: KIG