.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja do Sudanu 20-23 lipca 2018

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tatjana Tyszkiewicz | 2018-06-14 10:09:31
misja, sudan, 2018

W imieniu organizatorów mamy przyjemność zaprosić przedstawicieli firm do udziału w misji gospodarczej organizowanej przez Krajową Izbę Gospodarczą, w dniach 20-23 lipca 2018 r., z okazji oficjalnej wizyty Ministra Spraw Zagranicznych RP, Pana Jacka Czaputowicza w Sudanie.

Misję przygotowywana jest we współpracy z Ambasadą RP w Egipcie, (w której kompetencjach znajduje się Sudan), Ambasadą Sudanu w Berlinie oraz Federacją Sudańskich Izb Handlowo-Przemysłowych, a celem jest kompleksowa prezentacja polskiej oferty eksportowej oraz inwestycyjnej, jak również nawiązanie kontaktów handlowych z potencjalnymi partnerami biznesowymi w Sudanie.

SUDAN, kraj liczący ok. 37 mln ludności, stwarza nowe możliwości dla firm poszukujących nowych, chłonnych rynków dla swoich maszyn, urządzeń, technologii, usług oraz produktów. Za sektory perspektywiczne dla rozwoju gospodarki i handlu uważa się m. in.: eksploatację złóż ropy i gazu, złota oraz innych minerałów, rolnictwo i przemysł rolno-spożywczy, przemysł tekstylno-odzieżowy, energetykę, budownictwo oraz branże ICT.

Na rynku sudańskim istnieje duże zapotrzebowanie na następujące produkty i usługi:

•Maszyny rolnicze do uprawy i zbioru roślin;

•Maszyny dla przetwórstwa rolno spożywczego;

•Maszyny do opakowań;

•Art. Spożywcze / w tym art. dla niemowląt;

•Maszyny dla przemysłu wydobywczego;

•Energetyka / w tym małe elektrownie;

•Utylizacja odpadów w miastach;

•Artykuły medyczne i opatrunkowe;

•Sprzęt medyczny i artykuły opatrunkowe, farmaceutyki.

W ramach programu misji przewidziana jest organizacja Polsko- Sudańskiego Forum Biznesu, indywidualnych rozmów B2B z sudańskimi przedsiębiorcami jak i z przedstawicielami administracji rządowej, Federacji Sudańskich Izb Przemysłowo-Handlowych, Agencji ds. Inwestycji Zagranicznych oraz innych organizacji otoczenia biznesu.

W ramach w/w programu KIG przygotowuje aktualnie program merytoryczny oraz zajmuje się koordynacją obsługi logistycznej uczestników misji : przelot Warszawa – Chartum – Warszawa, transport lokalny, wizy, ubezpieczenie, pomoc tłumaczeniowa w rozmowach B2B, zapewnia opiekę organizacyjną oraz rezerwację hotelu w Chartumie – przy wsparciu Ambasady RP w Kairze. Koszty udziału w misji uczestnicy pokrywają ze środków własnych.

Organizatorzy proszą o przesłanie wstępnego zgłoszenia uczestnictwa w misji przez formularz rejestracyjny dostępny na stronach KIG, co umożliwi przekazanie zainteresowanym w najbliższych dniach dalszych informacji organizacyjno-finansowych, związanych z udziałem w misji.

Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się z zamieszczoną na stronie KIG notatką i materiałami z Forum Biznesowego poświęconego Sudanowi, jakie odbyło się w izbie 10 maja br.

W razie zapytań prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną za realizację tego przedsięwzięcia:

Krajowa Izba Gospodarcza – Biuro Współpracy z Zagranicą

Agnieszka Salamończyk, asalamonczyk@kig.pl, tel. 22 630 97 73

 

Źródło: MSZ