Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuTranseo - transfer bez tajemnic

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2018-07-11 08:12:12
transeo, wymiana doświadczeń, ue, enia europejska,

Wszystko o europejskim transferze biznesowym. Rozmawiamy z Marie Depelssemaker z europejskiej organizacji Transeo.

Co to jest Transeo?

Transeo jest europejskim stowarzyszeniem dla transferu małych i średnich przedsiębiorstw, które skupia około 50 członków z szesnastu krajów. Głównym celem organizacji jest wspomaganie i wymiana dobrych praktyk pomiędzy jej członkami i polepszenie warunków transferu biznesu w Europie. Transeo ma solidne doświadczenie w tej dziedzinie i wiedzę o przeszkodach jakie małe i średnie przedsiębiorstwa mogą napotkać w trakcie transferu biznesowego w Europie, a także wiedzę jakie są kluczowe elementy, aby rozwijać ekosystem transferu zrównoważonego rozwoju.

 

Czy małe i średnie przedsiębiorstwo z polskiego regionu może zostać waszym członkiem?

Członkowie Transeo są ekspertami w biznesowym transferze/akwizycji z sektora prywatnego (doradcy, księgowi, prawnicy) lub z sektora publicznego( rozwój, agencje rządowe, izby handlowe). Członkami Transeo są także członkowie świata akademickiego z uniwersytetów i szkół biznesowych w Europie, prowadzący badania lub programy szkoleniowe na temat transferu biznesowego/akwizycji. Małe i średnie przedsiębiorstwa są raczej ostatnimi beneficjentami, nie są indywidualnymi członkami Transeo.

 

Jakie są korzyści z członkostwa w Transeo?

Transeo umożliwia swoim członkom networking i wymianę doświadczeń, dobrych praktyk. To jest wyjątkowa możliwość dla ekspertów, którzy pochodzą z różnych sektorów (prywatnego, publicznego, akademickiego), aby pracować razem i znajdować rozwiązania dla przeszkód w transferze biznesowym w Europie.

 

Czy organizujecie konferencje i jeżeli tak jak można w nich uczestniczyć?

Transeo organizuje co dwa lata Europejski Szczyt Transferu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Piąta edycja miała miejsce 17 i 18 maja w Luksemburgu z 200 uczestnikami z szesnastu krajów. Celem szczytu była dyskusja nad wyzwaniami i rozwiązaniami dla transferu i akwizycji biznesowej w Europie, inspiracja międzynarodowymi mówcami, wymiana doświadczeń i nawiązywanie kontaktów.

Transeo organizuje także spotkania dla swoich członków (spotkania w grupach roboczych) i informuje ich o intersujących imprezach w Europie poświęconych transferowi biznesowemu i akwizycji. Aby uczestniczyć w Szczycie Transfero trzeba uiścić opłatę rejestracyjną 349 Euro (249 Euro dla wczesnych rejestracji). Oczywiście członkowie Transeo korzystają z uprzywilejowanych opłat i większej widoczności podczas sesji i w mediach. Aby uczestniczyć w spotkaniach grupy roboczej Transeo trzeba być członkiem organizacji. Opłata za członkostwo zależy jaki typ organizacji reprezentuje wstępujący, jest to albo 750 Euro rocznie lub 1500 Euro rocznie.

 

Czy Transeo organizuje staże?

Transeo zawsze chętnie przyjmuje stażystów pod warunkiem iż jest to z obustronną korzyścią. Stażysta musi wspomagać działania Transeo, musi być zmotywowany, dyspozycyjny, podejmować się różnych zadań z otwartym, pozytywnym nastawieniem.

 

Więcej informacji

www.transeo-association.eu

 

Opracowanie

Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza