.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuOdbyło się seminarium „Handlujesz z zagranicą? Zadbaj o swoje interesy! – czyli, jak być bezpiecznym w obrocie międzynarodowym”

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2018-09-14 12:31:12
zagadnienia prawne


11 września 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego przy Placu Teatralnym 2 w Toruniu odbyło się seminarium poświęcone zabezpieczaniu interesów podmiotów zawierających umowy w obrocie międzynarodowym, p.n. „Handlujesz z zagranicą? Zadbaj o swoje interesy! – czyli, jak być bezpiecznym w obrocie międzynarodowym.”

 

Organizatorami wydarzenia byli Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (K-PCOIE) wraz z Kancelarią Ostrowski i Wspólnicy sp.k.

 

Wydarzenie skierowane było do polskich przedsiębiorców z różnych branż, prowadzących wymianę handlową z zagranicą lub planujących ekspansję na zagraniczne rynki.

 

Uczestnicy seminarium poznali odpowiedzi na pytania nasuwające się przy konstruowaniu umów z zagranicznymi (w tym z niemieckimi) partnerami handlowymi:

  • jak uchronić się przed pułapkami kryjącymi się w umowach?
  • jak nie popełnić w nich podstawowych błędów?
  • w jaki sposób tworzyć wybrane klauzule do umów z zagranicznymi kontrahentami, aby zapewnić w nich maksymalną ochronę interesów?
  • jak wygląda dochodzenie należności poza granicami Polski?

W tym celu mecenasi z Kancelarii Ostrowski i Wspólnicy sp.k. oraz TIGGES Rechtsanwälte und Steuerberater Partnerschaft mbB z siedzibą w Düsseldorfie dokonali praktycznej analizy przykładowych stanów faktycznych (kazusów), na podstawie których omówiono typowe zagadnienia prawne pojawiające się w międzynarodowym obrocie prawnym, zwracając przy tym m.in. uwagę na zwyczaje handlowe, typowe klauzule oraz ogólne warunki umów stosowane przy ich zawieraniu.

 

W seminarium udział wzięło ponad 30 regionalnych eksporterów.

 

Źródło: J. Wiśniewska K-PCOIE