Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolskie startupy z szansą na międzynarodowy pitch deck przed światowymi inwestorami

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2018-09-17 08:34:48
luksembursko-polska izba handlowa, fundacja luxembourg house of financial technology, konferencja, start-up, fintech & regtech

Luksembursko-Polska Izba Handlowa w ścisłej współpracy z Ambasadą RP w Luksemburgu, Ambasadą Luksemburga w Polsce a także fundacją Luxembourg House of Financial Technology, 13 grudnia 2018 r. organizuje konferencję Luxembourg-Poland Business Conference a także konkurs, skierowaną do polskich start-upów działających w obszarze FinTech & RegTech.

Celem konferencji i organizowanego w jej ramach konkursu jest m.in. zaprezentowanie najlepszych polskich startupów, działających w obszarze FinTech & RegTech przed przedstawicielami zagranicznych funduszy inwestycyjnych, prywatnymi inwestorami i aniołami biznesu. Wydarzenie będzie także okazją do dyskusji na temat przyszłości rozwoju takich sektorów biznesu jak finanse i nowe technologie.

Polskie startupy, którym udało się zaistnieć za granicą, bardzo często doceniane są za ich innowacyjność, ambicję, ale także pracowitość ich właścicieli. Najlepszym przykładem są chociażby takie spółki jak Booksy czy Growbots, które osiągnęły ogromny, międzynarodowy sukces. Chcemy, aby o polskich firmach mówiło się coraz więcej, stąd pomysł na zorganizowane tej konferencji i konkursu. Udział w nim jest ogromną szansą dla polskich startupów. Najlepsze dziesięć zgłoszonych do nas projektów będzie mogło zaprezentować się przed gronem wybitnych ekspertów z Polski i Luksemburga, a także nawiązać cenne kontakty biznesowe, które być może zaowocują także pozyskaniem ciekawego inwestora czy partnera - komentuje Artur Sosna, prezes Luxembourg-Poland Chamber of Commerce.

Wydarzenie będzie składało się z dwóch części. Pierwsza poranna część to spotkanie z udziałem ekspertów z takich instytucji jak Luxembourg House of Financial Technology, Ministerstwo Gospodarki Luksemburga czy LuxInnovation, która poświęcona będzie obszarom FinTech i RegTech a także możliwościom płynącym ze współpracy biznesowej pomiędzy Polską a Luksemburgiem. Następnie odbędzie się Pitch your start-up, podczas którego polskie startupy wygłoszą swoje pitch decki. Wśród nich zostaną wybrane trzy najlepsze, które zostaną wypromowane w czasie drugiej części wydarzenia, czyli na konferencji odbywającej się wieczorem jak i w prasie, radiu i telewizji obydwóch krajów.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 30 września 2018 roku pod adresem mailowym https://app.vestbee.com/org/lpcc. Jednym z warunków, jakie trzeba spełnić jest posiadanie w swoich strukturach pełnoetatowych pracowników, a także posiadanie pierwszych klientów. Startupy wytypowane do udziału w konferencji mogą liczyć na pokrycie kosztów podróży i zakwaterowania.

 

Więcej informacji o wydarzeniu: http://lpcc.lu/luxembourg-poland-fintech-regtech-business-conference/

 

Konferencja Luxembourg-Poland Business Conference:

Konferencja Luxembourg-Poland Business Conference 2018 skupia się na tematach zarządzania funduszami, bankowości, ubezpieczeń i rynków kapitałowych prezentując najlepsze w tej dziedzinie startupy z Polski. Sektor finansowy i związana z nim działalność stanowią ponad 25 % PKB Luksemburga, a rząd Luksemburga wspiera na szeroką skale sektor Fintech & Regtech jako lider rozwoju sektora finansowego.

 

Polsko-Luksemburska Izba Gospodarcza (Luxembourg-Poland Chamber of Commerce)

Luksembursko-Polska Izba Handlowa (LPCC) została założona w Wielkim Księstwie Luksemburga w 2012 roku, jako organizacja non-profit, która skupia sie na nawiązywaniu relacji biznesowych między Polską a Luksemburgiem. LPCC zrzesza obecnie ponad 40 członków korporacyjnych i ponad 60 członków prywatnych, będąc jedną z największych izb gospodarczych w Luksemburgu. LPCC co roku organizuje około 8-12 wydarzeń o charakterze biznesowym w Luksemburgu, część z nich odbywa się również w Polsce, w ambasadzie Wielkiego Księstwa w Warszawie. Więcej informacji: www.lpcc.lu.

 

Kontakt dla mediów:

Artur Sosna, President „Luxembourg-Poland Chamber of Commerce”

artur.sosna@lpcc.lu / info@lpcc.lu

00352 – 621 – 23 85 51

 

Opracowanie: Europa Europa Kujaw i Pomorza