.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuEuropejski Dzień Handlu 2018

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2018-09-26 14:35:42
europejski dzień handlu, ue, unia europejska, japonia, eksport, wymiana handlowa.


W zeszłym roku Unia Europejska uchwaliła Partnerstwo Gospodarcze z Japonią i wprowadziła w życie umowę handlową z Kanadą. W kwietniu tego roku Unia Europejska osiągnęła porozumienie na modernizację umowy handlowej z Meksykiem i zrobiła postępy w negocjacjach z Mercosurem. W czerwcu Unia Europejska rozpoczęła negocjacje na temat umów handlowych z Australią i Nową Zelandią.

Wszystkie te wydarzenia pokazały , iż Unia Europejska jest nie tylko efektywna w zabezpieczeniu porozumień handlowych, ale jest również w awangardzie wysiłków w celu wzmocnienia międzynarodowego systemu Światowej Organizacji Handlu. Unia Europejska odrzuca protekcjonizm i jest zaangażowana w zabezpieczenie przestrzegania zasad handlowych.

Pomimo tych sukcesów, jest coraz więcej wyzwań i zagrożeń dla międzynarodowego handlu. Politycy i obywatele Unii Europejskiej zadają sobie wiele pytań o jego korzyściach.

Jak Unia Europejska ma stawić czoła tym problemom? Jak możemy zapewnić ciągłe wsparcie dla międzynarodowego handlu w społeczeństwach, które przechodzą przez gwałtowne gospodarcze zmiany powodowane prze rewolucję technologiczną? Jak zmiany w Komisji Parlamencie wpłyną na politykę handlową Unii Europejskiej?

Te kwestie i problemy będą dyskutowane podczas tegorocznego Europejskiego Dnia Handlu „W obronie wolnego handlu- stawianie czoła przeszkodom i zagrożeniom”. Będzie to seria dyskusji z ekspertami , biznesmenami , społeczeństwem cywilnym.

Program

Rejestracja

 

Źródło

Komisja Europejska

 

Opracowanie

Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza