Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSieci wspierające małe i średnie przedsiębiorstwa przy pomocy Komisji Europejskiej

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2018-10-24 14:29:05
mśp, eksport, pomoc mśp, wymiana handlowa


Małe i średnie przedsiębiorstwa są punktem centralnym kształtowania polityki przedsiębiorczości w Unii Europejskiej. Aby zapewnić im wsparcie i informacje Komisja sponsoruje kilka sieci.

Sieć ta pomaga małym i średnim przedsiębiorstwom zwiększyć swoje możliwości biznesowe w Unii Europejskiej. Pomaga w znalezieniu informacji na temat wejścia na dany rynek, problemów legislacyjnych i identyfikacji potencjalnych partnerów biznesowych na rynku europejskim.

Sieć oferuje dużą ofertę usług, które mają na celu:

  • Pomóc małym i średnim przedsiębiorstwom znaleźć partnerów biznesowych, technologicznych i badawczych w Unii Europejskiej, krajach należących w COSME i innych krajach nie należących do Unii Europejskiej,
  • Pomóc małym i średnim przedsiębiorstwom być aktywnym na wspólnym rynku,
  • Zwiększyć konkurencyjność europejskich firm poprzez internacjonalizację i innowacyjność,
  • Angażować małe i średnie przedsiębiorstwa w tworzenie polityki przedsiębiorczości Unii Europejskiej poprzez przekazywanie opinii do Komisji Europejskiej,
  • Zwiększać pomoc SME, które były zainteresowane udziałem w Horyzoncie 2020 i zachęcać SME w uczestniczeniu w SME Instrument ,
  • Zachęcać SME, aby były bardziej ekologiczne,
  • Zwiększyć świadomość SME jeżeli chodzi o dostęp do finansowania,
  • Zapewnić widoczność i rozpoznanie sieci.

 

The Enterprise Europe Network składa się z 600 partnerów w ponad 50 krajach. Sieć zatrudnia 3000 członków personelu z ekspertyzą w biznesie i innowacyjności dla małych i średnich przedsiębiorstw. Sieć służy jako kanał komunikacyjny pomiędzy Komisją i społecznością małych i średnich przedsiębiorstw.

Tylko 25% europejskich SME eksportuje do innych krajów. To znaczy, że wiele małych i średnich przedsiębiorstw nie korzysta z wielu możliwości oferowanych przez Wspólny Rynek. Your Europe Business to portal oferujący pomoc biznesom i przedsiębiorcom , którzy chcą rozszerzyć swój biznes do innych krajów Unii Europejskiej i krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

  • Pomoc w problemach własności intelektualnej

 

Źródło

Komisja Europejska

 

Opracowanie

Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza