Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuFlamandzka Dzielnica Kreatywności, czyli jak Flamandzki rząd wspiera przedsiębiorców działających w przemyśle kreatywnym

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2018-12-18 16:09:47
wsparcie przedsiębiorców, flandria, kreatywność, europa, unia europejska


Co to jest Flanders DC?

Flamandzka Dzielnica Kreatywności jest punktem kontaktowym dla przedsiębiorców działających w kreatywnym przemyśle we Flandrii. Flanders DC połączyło się z Flandrią Projektowanie (Flanders Design) i Flamandzkim Instytutem Mody i jest organizacją non-profit, wspieraną przez flamandzki rząd. Aktywnie informujemy, szkolimy, promujemy i inspirujemy kreatywność. Zwrot w postaci zwiększonej kreatywności-to nasz cel.

Czy trudniej jest osiągnąć sukces w przemyśle kreatywnym niż w innych sektorach?

Myślę, że sukces w przemyśle kreatywnym to prawdziwie wyzwanie. Nie jest to szczególnie trudniejsze niż w innych sektorach przemysłu, ale ma swoje cechy szczególne i dziwactwa. To co sprawia, iż przemysł kreatywny jest tak inny to to, iż próbuje się sprzedać własną kreatywność (lub kreatywność grupy, kolektywu) .Sytuacja w której stara się utrzymać kreatywność i osiągnąć sukces komercyjny w tym samym momencie jest trudna do utrzymania.

Czy otrzymujecie pomoc z Unii Europejskiej?

Jesteśmy finansowani przez rząd flamandzki. Od czasu uczestniczymy w projektach europejskich, jeżeli są one interesujące i są znaczące dla sektora, w którym pracujemy.

Czy mogłaby Pani dać mi przykład SME , które dzięki Państwa wsparciu osiągnęło sukces?

Lies Mertens jest dobrym przykładem. Otrzymała dużo wsparcia przez ostatnie dwa lata , uczestniczyła w programie telewizyjnym ,który pomogliśmy stworzyć , co zaznajomiło publiczność z jej pracą. Ostatnio wygrała Henry van de Velde za dobry projekt (my organizujemy te konkursy, ale nie jesteśmy w jury).

www.liesmertens.be

Więcej informacji

https://www.flandersdc.be/nl

 

Opracowanie: Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza