Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMiędzynarodowe Targi Pomocy Humwanitarnej i Rozwojowej Warsaw Humanitarian Expo , 11-13 czerwca 2019 r, Warszawa-Nadarzyn

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2019-01-17 08:39:36
ministerstwo spraw zagranicznych, msz, humanitarian, eksport, wymiana handlowa

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zachęca do udziału i wsparcia promocji Warsaw Humanitarian Expo – Międzynarodowych Targach Pomocy Humanitarnej i Rozwojowej (WHE2019), które odbędą się w dniach 11-13 czerwca 2019 r. w PTAK Warsaw Expo, przy al. Katowickiej 62 w Nadarzynie k. Warszawy.

Jest to pierwsze tego typu wydarzenie organizowane w Polsce i jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Celem Expo jest aktywizacja biznesu w ramach akcji humanitarnych na świecie, a przede wszystkim promocja oferty polskich dostawców w obszarze pomocy humanitarnej i rozwojowej.

 

Warsaw Humanitarian Expo zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy.

 

Warsaw Humanitarian Expo składa się z 3 komponentów:

 

  1. Wystawa /Targi - Sektory wystawiennicze będą podzielone na strefy: logistyki i komunikacji; medyczną; schronienia; bezpieczeństwa; żywności. Zorganizowana zostanie też strefa agencji: dla organizacji międzynarodowych oraz NGO-sów. Mogą w nich uczestniczyć wystawcy z Polski i zagranicy.
  2. Konferencja wysokiego szczebla - Responsible Business for Humanitarian Emergencies – która ma na celu promocję koncepcji angażowania się biznesu w pomoc humanitarną i rozwojową.
  3. Warsaw Procurement Forum (WPF) - to zestaw szkoleń i warsztatów nt.: jak skutecznie brać udział w przetargach na świadczenie usług i dostarczanie towarów do organizacji międzynarodowych, w szczególności: zasady rejestracyjne dla dostawców; dobre praktyki oraz prezentacja wybranych podmiotów, które odniosły sukces na rynku międzynarodowych zamówień publicznych; możliwości bezpośredniej współpracy z biznesem z zakresu pomocy rozwojowej na Ukrainie, czy pomocy humanitarnej w wybranych krajach Afryki, Azji oraz Bliskiego Wschodu. Partnerami Forum zgodziły się być zainteresowane instytucje z następujących krajów: Austria, Czechy, Grecja, Słowacja, Rumunia, Ukraina.

 

Tym, co wyróżnia Warsaw Humanitarian Expo na tle innych wydarzeń tego rodzaju jest możliwość uzyskania pełnego know-how niezbędnego do sprawnego poruszania się po wielomiliardowym rynku zamówień publicznych organizacji międzynarodowych, a jednocześnie bezpośredniego przedstawienia swej oferty towarów i usług. Koszty uczestnictwa w targach czy Warsaw Procurement Forum są znacznie niższe niż na imprezach podobnej rangi w Nowym Jorku (EUPF) czy Dubaju (DIHAD)

 

W Warsaw Procurement Forum, stanowiącym część Expo, wezmą udział przedstawiciele organizacji należących do organizacji systemu Narodów Zjednoczonych (takich jak, m.in.: FAO, WHO, UNHCR, UNDP, WFP i wielu innych), Unii Europejskiej, Międzynarodowego Czerwonego Krzyża czy organizacji pozarządowych. W ramach wydarzenia przewidziano możliwość realizacji spotkań B2B/B2G (face-to-face) z osobami odpowiedzialnymi za procedury zamówieniowe w organizacjach międzynarodowych i pozarządowych.

 

Jeszcze przed Warsaw Humanitarian Expo, organizatorzy zorganizują webinaria szkolące uczestników Forum odnośnie do procedur rejestracji czy ogólnej wiedzy o systemie zamówień międzynarodowych.

 

 

Dodatkowe informacje o wydarzeniu w tym formularze rejestracyjne i bieżące Agendy poszczególnych części WHE 2019 dostępne są pod adresem: http://humanitarianexpo.com

 

Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP