Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuTrwa nabór na projekty o innowacyjnym podejściu do rozwoju miast i regionów

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2019-01-29 11:35:53
innowacje, kultura, turystyka kulturalna

Komisja Europejska postanowiła zająć się problemami turystyki kulturalnej , zapraszając do współpracy w dziedzinie innowacji dla rozwoju miast i regionów. Projekty można nadsyłać do 14 marca 2019 roku. Powinny one oceniać, w jaki sposób obecność, rozwój, spadek lub brak turystyki kulturowej wpłynął na rozwój europejskich regionów i obszarów miejskich.

Celem aplikacji jest zbadanie motywów turystyki kulturalnej i ocena skuteczności i trwałości wielopoziomowych strategii, polityk, trendów oraz praktyk w zakresie przyciągania, zarządzania i różnicowania turystyki kulturowej w Europie.

 

Czego powinny dotyczyć projekty?

Projekty powinny oceniać w jaki sposób obecność, rozwój, spadek lub brak turystyki kulturalnej wpłynął na rozwój europejskich regionów i obszarów miejskich. Aplikacje muszą mieć na celu zbadanie motywów turystyki kulturalnej i ocenę skuteczności, a także trwałości wielopoziomowych strategii, polityk, trendów i praktyk w zakresie przyciągania, zarządzania i różnicowania turystyki kulturowej w Europie w celu określenia najlepszych praktyk, które powinny być przekazywane decydentom i praktykom.

Projekty powinny brać pod uwagę konkretne strategię promowania turystyki kulturalnej na poziomie regionalnym, krajowym i europejskim , a także wykorzystanie funduszy inwestycyjnych i strukturalnych. Na szczególną uwagę zasługują mniejszości kulturowe , a także obszary miejskie, które obecnie są mniej atrakcyjne dla turystyki kulturalnej.

 

W jakiej wysokości dofinansowanie można otrzymać?

Komisja uważa, że ​​wnioski wymagające wkładu UE w wysokości 3 mln euro pozwoliłyby na odpowiednie zajęcie się tym konkretnym wyzwaniem. Niemniej jednak nie wyklucza to składania i selekcji wniosków wymagających innych kwot.

 

Termin składania wniosków: 14 marca 2019 r. do godz. 17:00.

Więcej informacji: Komisja Europejska

 

Opracowanie: Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza