Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKolejna edycja Green Week już wkrótce!

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2019-03-12 16:24:57
zielony tydzień, komisja europejska,


Komisja Europejska rozpoczęła przygotowania do kolejnej edycji Zielonego Tygodnia, który odbędzie się w dniach 13 – 17 maja 2019 r.

Prawa ochrony środowiska mają ogromny wpływ na nasze życie. Poprawiają jakość wody i powietrza, chronią przyrodę i zachęcają do recyklingu i gospodarki odpadami. Ale aby naprawdę zrobić znaczącą różnicę, te prawa UE muszą być właściwie wdrożone. Kolejna edycja Zielonego Tygodnia będzie elementem włączeniem się w proces wdrażania. Będziemy zadawać pytania w stylu: czy te prawa są naprawdę ważne i jakie są dodatkowe korzyści dla obywateli? Jak wygląda udana realizacja? Dlaczego istnieją "luki w implementacji"? Jak możemy przejść od wiedzy, że interesariusze muszą wziąć na siebie odpowiedzialność za te prawa, aby faktycznie je zrealizować? A co najważniejsze, w jaki sposób UE może ułatwić proces, upewniając się, że głosy obywateli są słyszane?

Green Week 2019 obejmuje wydarzenia w całej Europie, z oficjalną inauguracją w dniu 13 maja w jednym z państw członkowskich oraz szczytem wysokiego szczebla w Brukseli w dniach 15-17 maja.

Zaproszenie do składania wniosków dotyczących wydarzeń dla partnerów jest już dostępne online. Aby uzyskać więcej informacji na temat wydarzeń partnerskich, zapoznaj się z wytycznymi zamieszczonymi na stronie: www.eugreenweek.eu.

 

Opracowanie: Stowarzyszenie Europa Pomorza i Kujaw