Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuEuropejskie Dni Badań i Innowacji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2019-05-10 09:15:15
europejskie dni badań i innowacji, komisja europejska, eksport, innowacja, debata


W dniach 24-26 września 2019 r. Komisja Europejska organizuje w Brukseli Europejskie Dni Badań i Innowacji. Mają one na celu zwiększenie świadomości obywateli UE, jak ważne są badania i innowacje w rozwiązywaniu problemów stojących przed społeczeństwem. Będzie to święto unijnych badań i innowacji.

European Research and Innovation Days to coroczne wydarzenie polityczne gromadzące światowych liderów przemysłu, finansów, środowisk akademickich i biznesowych, którzy kształtują przyszły krajobraz badań i innowacji.

Wydarzenie będzie okazją do szukania rozwiązań w różnych obszarach polityki niezbędnych do transformacji Europy, wyznaczanie kierunku, stymulowanie innowacji, uruchamianie inwestycji i mobilizowanie obywateli i użytkowników końcowych.

European Research and Innovation Days składają się z trzech komponentów:

Konferencja (24-26 września)

Zgromadzi światowych liderów przemysłu, finansów, środowisk akademickich i społeczności przedsiębiorców, którzy poprzez debatę będą kształtować przyszły krajobraz badań i innowacji. Wśród prelegentów znajdą się m.in. ministrowie, komisarze UE, członkowie Parlamentu Europejskiego, naukowcy.

Zakres debaty obejmie istotne obszary nauki, inżynierii, medycyny oraz szersze problemy społeczne i środowiskowe. Spotkanie to zapewni kluczowym interesariuszom okazję do przedstawienia pomysłów w planowaniu strategicznym unijnego programu badań i innowacji Horyzont Europa (2021–2027).

Grupa docelowa:

 • decydenci wysokiego szczebla,
 • decydenci korporacyjni,
 • influencerzy zajmujący się technologiami,
 • prasa,
 • naukowcy,
 • innowatorzy.

Innovative Europe Hub (24-26 września)

To przestrzeń spotkań i wystaw dla wynalazców, inwestorów, przedsiębiorców i przedsiębiorstw, organizacji społeczeństwa obywatelskiego, agencji i pośredników, dzięki którym europejska technologia naukowa jest tak dynamiczna. Na tą przestrzeń złożą się miejsca maklerskie, sesje partycypacyjne i kooperacyjne, sesje pitchingowe i laboratoria.

Grupa docelowa:

 • inwestorzy / inwestorzy venture capital
 • wynalazcy / innowatorzy
 • pośrednicy
 • przedsiębiorcy
 • świat high-tech

Wystawa Science is Wonderful! (25-26 września)

Bezpłatna i otwarta dla wszystkich wystawa pod hasłem „Nauka jest cudowna!” przybliży zwiedzającym świat nauki poprzez eksperymenty, demonstracje na żywo, bezpośrednie rozmowy z naukowcami.

Walka z nowotworami, spowalnianie globalnego ocieplenia, zapobieganie głodowi i suszom, działalność człowieka w kosmosie – to tematyka zajęć, które pokażą, jak nauka wpływa na nasze codzienne życie.

Więcej informacji na stronie: ec.europa.eu

 

Opracował: Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza