Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuEuropean Digital SME Alliance (Europejskie Stowarzyszenie Cyfrowe Małych i Średnich Przedsiębiorstw)

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2019-10-07 10:02:45
sme, alliance. ue, bruksela


Świat w którym żyjemy jest radykalnie różny od tego dziesięć lat temu. Europa była kolebką wielu rewolucji w tym rewolucji przemysłowej i jest kolebką innowacji od wieków. Mimo to wiele europejskich przedsiębiorstw ma problemy, aby rozwinąć biznes na tą samą skalę co ich zagraniczna konkurencja. Polska w rankingu ucyfrowienia gospodarki jest na szarym końcu Unii Europejskiej. Większość małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce odczuwa nieufność w stosunku do cyfryzacji. Warto więc zapoznać się z European Digital SME Alliance, największym europejskim stowarzyszeniem reprezentującym ponad 20.000 małych i średnich przedsiębiorstw cyfrowych. Najbliższa impreza organizowana przez European Digital Alliance to forum „ Małe i średnie przedsiębiorstwa, standardy i Europejski Akt o Cyberbezpieczeństwie” , przy 123 rue du Commerce.

 

Czym zajmuje się European Digital SME Alliance?

European DIGITAL SME Alliance jest stowarzyszeniem technologii komunikacji informacyjnej (ICT) i pracuje jako organizacja zrzeszająca różne narodowe organizacje w sektorze cyfrowym. Pod naszym szyldem zrzeszamy 28 narodowych i regionalnych stowarzyszeń małych i średnich przedsiębiorstw z państw Unii Europejskiej i sąsiadujących krajów. Nasza organizacja lobbuje Komisję Europejską, podkreślając interesy i potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw cyfrowych. Europa nie ma wielkich gigantów cyfryzacji takich jak Apple czy inne wielkie firmy z Doliny Krzemowej, więc Unia musi wziąć pod uwagę małe i średnie przedsiębiorstwa w tym sektorze. Mówiąc szczerze bez cyfrowych małych i średnich przedsiębiorstw ten sektor w Unii Europejskiej praktycznie nie istnieje. European DIGITAL SME Alliance regularnie uczestniczy i proponuje projekty finansowane przez Unię Europejską, organizuje imprezy i seminaria, pisze biuletyny informacyjne oraz monitoruje politykę regulacyjną Unii Europejskiej w dziedzinie cyfryzacji. Wszystko z myślą o naszych członkach, którzy otrzymują regularne informacje o naszych działaniach.

 

Jakie są Wasze cele?

Naszym głównym celem jest umieszczenie interesów cyfrowych małych i średnich przedsiębiorstw w głównym porządku obrad Komisji, ponieważ te firmy są motorem cyfrowej gospodarki. Jesteśmy w pewnym sensie głosem tych firm w Unii, i tym samym przybliżamy Unię do tych przedsiębiorstw. Zapewniamy możliwości takie jak projekty, fundusze i możliwości networckingowe. Informujemy także małe i średnie przedsiębiorstwa o nowej polityce Unii takiej jak regulacja prywatności, standaryzacja, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych….

 

Czy trzeba być członkiem narodowej organizacji, aby skorzystać z Państwa usług?

Tak, trzeba być członkiem narodowej organizacji , aby korzystać z naszych usług. Narodowa organizacja może być stowarzyszeniem lub klastrem małych i średnich przedsiębiorstw. W przypadku gdy nie ma takiej narodowej organizacji, angażujemy firmy bezpośrednio i mogą korzystać z naszych usług.

 

Czy organizują Państwo konferencje i jeżeli tak jak można się na nie zapisać?

Organizujemy konferencje, imprezy i szkolenia. W danym momencie organizujemy szkolenie o ogólnym rozporządzeniu o ochronie danych osobowych (GDPR) – jest to dwudniowe szkolenie we współpracy z uniwersytetem VUB w Brukseli. 6 czerwca organizujemy także seminarium szkoleniowe na temat kompetencji cyfrowych dla małych i średnich przedsiębiorstw. Mamy także kilka imprez, które odbędą się w najbliższej jesieni. Wszyscy mogą zapisać się na nasz biuletyn informacyjny lub śledzić nas na mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, LinkedIn), które dają codzienne informacje co dzieje się w naszej organizacji i jakie imprezy są organizowane.

 

Czy organizują Państwo staże?

Tak. Mamy porozumienie z uniwersytetami poprzez Erasmus+ więc możliwe jest odbyć trzymiesięczny staż w European DIGITAL SME Alliance . Aczkolwiek staż ten jest niepłatny. Studenci, którzy chcą ubiegać się o staż musza postarać się o granty lub stypendium.

 

Więcej informacji

https://www.digitalsme.eu/about/european-digital-sme-alliance/

Rejestracja na Forum 2019

 

Opracowanie

Stowarzyszanie Europa Kujaw i Pomorza