Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuInicjatywa Komisji Europejskiej dotycząca Międzynarodowych Zamówień Publicznych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2019-11-25 13:42:40
komisja europejska, bazy danych, zamówienia publiczne, przetargi


Nowa baza danych Komisji Europejskiej dostarcza szczegółowe informacje na temat kontraktów rządów , włączając w to informacje na temat barier z jakimi borykają się europejskie firmy. Baza danych jest najbardziej szczegółową tego rodzaju, z informacjami na temat 40 milionów kontraktów publicznych. Baza danych pokrywa dziewięć kluczowych partnerów: Australię, Brazylię, Kanadę, Chiny, Indie, Indonezję , Nowa Zelandię, Tajlandię i Stany Zjednoczone.

Inicjatywa ma na celu wsparcie dostępu do kontraktów zamówień publicznych w krajach nie będących członkami Unii Europejskiej. Rynek zamówień publicznych jest wart miliardy Euro i staranie się o kontrakty zamówień publicznych otwiera wiele możliwości dla europejskich firm. Aczkolwiek firmy te często mają problemy, aby wygrać te przetargi ze względu na dyskryminację i brak transparencji. Zgodnie z danymi IPPI ( Międzynarodowa Inicjatywa Zamówień Publicznych) firmy Unii Europejskiej muszą borykać się z 400 barierami, aby wygrać kontrakt tylko w dziewięciu krajach objętych IPPI.

Wiedza zgromadzona w tym instrumencie polepszy dostęp do rynku zamówień publicznych w krajach trzecich. Daje on konkurencyjną przewagę Unii Europejskiej, wzmacnia pozycję Unii w negocjacjach i polepsza wdrażanie istniejących zobowiązań. Baza danych może służyć jako model dla podobnej globalnej bazy danych regulowanej przez Globalne Porozumienie na temat Zamówień Publicznych Światowej Organizacji Handlu.
 

Więcej informacji

IPPI w pigułce

Źródło

Komisja Europejska

 

Opracowanie

Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza