Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuEUROCHAMBERS- jak przedsiębiorca z Kujawsko-Pomorskiego może skorzystać z usług tej organizacji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2019-12-17 09:14:07
eurochambers'association of european commerce and industry'


Eurochambers ( Association of European Commerce and Industry) została stworzona w 1958 roku, jako rezultat powstania Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej. Według informacji na stronie internetowej Eurochambers jest „okiem, uchem i głosem” wspólnoty biznesu na szczeblu europejskim. Możemy tam znaleźć informacje, że poprzez swoich 45 członków (43 narodowe rady biznesu i dwa transnarodowe organizacje) Eurochambers reprezentuje około 20 milionów biznesów w Europie i tworzy europejską sieć około 1700 regionalnych i lokalnych izb biznesu. Ponad 90 % tych biznesów są to małe i średnie przedsiębiorstwa (SME). Na stronie internetowej Eurochambers znajdujemy też informacje, że członkowie Eurochambers zatrudniają około 120 milionów ludzi i że organizacja ma za zadanie polepszenie ogólnych warunków, w których działa europejski biznes, w tym dojście do rynku poza i wewnątrz Unią Europejską i zapewnienie dostępności zasobów ludzkich, finansowych i naturalnych.

Ale w jaki sposób przedsiębiorca z naszego regionu może realnie skorzystać z usług Eurochambers? Aby się tego dowiedzieć spotykamy się z Guendaliną Cominotti rzecznikiem prasowym EUROCHAMBERS w jej biurze przy jednej z głównych alei Brukseli -  Avenue des Arts.

Europejskie Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza: Co Eurochambers robi dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw (SME)?

GC: Dzięki swojej unikatowej sieci narodowych, regionalnych i lokalnych rad biznesu Eurochambers reprezentuje opinie i potrzeby biznesów wszystkich sektorów i różnych rozmiarów: od osób wykonujących wolny zawód po koncerny międzynarodowe. Eurochambers jest także menadżerem wielu projektów biznesowych dla dobra europejskiej biznesowej wspólnoty. Większa część tych fundowanych przez Unię Europejską projektów skupia się na relacjach biznesowych pomiędzy Unią Europejską a krajami trzecimi i promowaniem przedsiębiorczości.

 

EKIP: Czy indywidualny przedsiębiorca może zostać członkiem Eurochambers?

GC: Nie, na razie tylko organizacje narodowe mogą aplikować o członkostwo w Eurochambers. Ale przedsiębiorcy mogą zdecydować się o członkostwo w lokalnej/regionalnej Radzie/Izbie Biznesu i w ten sposób korzystać w bezpośredni sposób z korzyści z Eurochambers.

 

EKIP: Jak przedsiębiorca z Kujawsko-Pomorskiego może uczestniczyć w imprezach organizowanych przez Eurochambers?

GC: Poprzez Europejski Parlament Przedsiębiorstw, który jest imprezą pozwalającą indywidualnym przedsiębiorcom grać główną rolę na europejskim szczeblu. Co dwa lata EUROCHAMBERS gromadzi ponad 700 właścicieli przedsiębiorstw z całej Europy w sali obrad Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Ci przedsiębiorcy mają możliwość dyskutowania i głosowania na różne tematy, które są dla nich przedmiotem zainteresowania - od międzynarodowego handlu do finansów, od zrównoważonego rozwoju do edukacji - w ten sposób mogą być zauważeni i wpływać na politykę europejską.

 

EKIP: Jak indywidualny przedsiębiorca może zdobyć informacje z Eurochambers?

GC: Oczywiście przez naszą stronę internetową (www.eurochambers.eu), ale także przez Twittera @EUROCHAMBERS i przede wszystkim poprzez sieć Rad Biznesu, które są informowane na bieżąco o wszelkich inicjatywach Eurochambers.

 

EKIP: Dziękuję za rozmowę.

 

Dodatkowe informacje

www.eurochambers.eu

 

Opracowanie: Europejskie Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza