Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBBI JU INFO DAY 2020 – dzień informacyjny i spotkanie brokerskie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2020-03-26 11:58:59
bbi ju info day, covid-19, wydarzenie wirtualne, dzień informacyjny i spotkania brokerskie

Ze względu na masowe rozprzestrzenianie się koronawirusa (COVID-19) oraz wysoki stopień zagrożenia epidemiologicznego BBI JU Info Day zmienia swoją formułę i odbędzie się wyłącznie jako wydarzenie wirtualne.

22 kwietnia 2020 r. w Brukseli odbędzie się dzień informacyjny i spotkania brokerskie poświęcone wezwaniu konkursowemu Bio-based Industries Joint Undertaking (BBI JU) na 2020 rok. W ramach konkursu, będzie można wnioskować o realizację projektów z 15 tematów, na łączną kwotę 87 milionów euro.

Wydarzenie odbędzie się wyłącznie jako wydarzenie wirtualne.

 

Składać się będziez dwóch sesji tematycznych:

  • Sesja poranna: przydatne informacje o tym w jaki sposób starać się o dofinansowanie, kto może wziąć udział w konkursach, zasady uczestnictwa oraz porady w jaki sposób przygotować zwycięski wniosek.
  • Sesja popołudniowa: bezpośrednie spotkania z przedstawicielami BBI JU i innymi interesariuszami, którzy w sposób szczegółowy i spersonalizowany odpowiedzą na pytania i wątpliwości uczestników wydarzenia, a także udzielą informacji i porad na temat odpowiednich zasobów krajowych i lokalnych, sieci oraz synergii pomiędzy programem BBI JU i innych inicjatyw.

Równolegle do sesji popołudniowej odbędą się spotkania brokerskie dla uczestników poszukujących partnerów do wspólnego napisania wniosku. Spotkania będą umawiane z wyprzedzeniem przy pomocy BBI JU Partnering Platform, gdzie już dziś uczestnicy wydarzenia mogą założyć i/lub zaktualizować swój prywatny lub instytucjonalny profil.

Wydarzenie jest skierowane do małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, jak również instytucji naukowych i akademickich prowadzących badania w obszarze przemysłu opartego na materiałach pochodzenia biologicznego z zamiarem ich komercjalizacji.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązuje kolejność zgłoszeń. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej organizatora.

Roczny Plan Pracy BBI JU na 2020 rok oraz lista tematów konkursowych dostępne są w tym linku.

Bio-Based Industries Joint Undertaking to wspólne przedsięwzięcie Unii Europejskiej i europejskiego sektora przemysłowego reprezentowanego przez Bio-based Industries Consortium (BIC) w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego. Partnerstwo działa w ramach programu finansowania badań naukowych i innowacji w UE Horyzont 2020 i dysponuje kwotą 3,7 miliarda euro przeznaczoną na inwestycje w obszarze przemysłu opartego na materiałach pochodzenia biologicznego.

 

Źródło: Krajowy Punkt Kontaktowy

Opracowanie: Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza