Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuZamówienia publiczne w dobie pandemii COVID-19. Globalne doświadczenia, wyzwania, przyszłość –SmartSilesia już 5 czerwca

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2020-05-26 12:09:40
zamówienia publiczne, pandemia, covid 19, webinarium


Czy koronawirus wpływa również na zagraniczne praktyki w zamówieniach publicznych? Jak z nową sytuacją radzą sobie za granicą? Czego obecna sytuacja powinna nas nauczyć i jakie wnioski powinniśmy z niej wyciągnąć?

O tym wszystkim jest webinarium organizowane przez Stowarzyszenie Pro Silesia w dniu  5 czerwca 2020 r. z Profesorem Christopherem Yukinsem z George Washington University.

Zapisy obowiązują do 3 czerwca br.

 

Czego dowiesz się podczas webinarium?

Rozmowa będzie dotyczyła refleksji na temat funkcjonowania systemów zamówień publicznych w czasie pandemii COVID-19, zmian jakich wymagają zamówienia w przyszłości oraz wniosków, jakie powinny zostać wyciągnięte z doświadczeń w zwalczaniu pandemii.

 

Kiedy i gdzie?

5 czerwca 2020 r.

Online - podczas rejestracji trzeba podać adres mailowy, na którego zostanie wysłany link z zaproszeniem do udziału. Szczegóły zostaną podane w mailu przez organizatora.

 

Kto jest organizatorem?

Stowarzyszenie Pro Silesia.

https://www.prosilesia.pl/

 

Kto poprowadzi seminarium?

Christopher Yukins jest profesorem prawa, absolwentem Uniwersytetu Harvarda oraz Uniwersytetu Wirginii, wykładowcą na Uniwersytecie Georga Waszyngtona w Waszyngtonie D.C, członkiem Sekcji Prawa Zamówień Publicznych American Bar Association i członkiem Procurement Roundtable, organizacji zrzeszającej starszych członków amerykańskiej społeczności zakupowej, jednym z dyrektorów wiodącego na świecie programu poświęconego prawu zamówień publicznych – Government Procurement Law Program – prowadzonego w ramach GWU Law School.

Wykłady profesora Yukinsa obejmują m.in. zagadnienia dotyczące zwalczania korupcji w zamówieniach publicznych, federalnej reformy zamówień publicznych, międzynarodowego i porównawczego prawa zamówień publicznych, jak również zamówień w dziedzinie obronności. Profesor Yukins prowadzi zajęcia na uniwersytetach europejskich, jest m.in. profesorem wizytującym na University Paris Nanterre oraz wykładowcą w International Anti-corruption Academy w Wiedniu. Profesor Yukins był również ekspertem w sprawach reformy zamówień publicznych i handlu przed komisjami Kongresu USA i Parlamentu Europejskiego, doradcą delegacji USA w ramach grupy roboczej ds. Reformy Modelowej ustawy o zamówieniach publicznych Komisji Narodów Zjednoczonych ds. Międzynarodowego Prawa Handlowego (UNCITRAL). Na co dzień profesor Yukins współpracuje z wiodącą amerykańską kancelarią prawną Arnold & Porter z siedzibą w Waszyngtonie D.C. Od początku pandemii COVID-19 profesor Yukins organizuje webinaria, w których uczestniczą specjaliści z zakresu zamówień publicznych, handlu międzynarodowego oraz polityk społecznych z całego świata.
Wszystkie webinaria dostępne są na blogu profesora Christophera Yukinsa: publicprocurementinternational.com

 

Czy obowiązują zapisy?

 • Obowiązują zapisy: rejestracja@prosilesia.pl
 • Termin zgłoszeń: 3 czerwca br.
 • Zgłoszenia należy nadsyłać mailowo:
  - w tytule: Zamówienia publiczne w czasie pandemii COVID-19;
  - w treści: imię, nazwisko, afiliację, adres mailowy (niezbędny, by dołączyć do webinarium).
 • Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

O zakwalifikowaniu organizator Stowarzyszenie ProSilesia poinformuje mailowo. W piątek 4 czerwca br. uczestnicy webinarium otrzymają wiadomość ze szczegółami dotyczącymi dołączenia do webinarium.

 

Więcej informacji

 • Webinarium jest darmowe.
 • Webinarium odbędzie się w języku angielskim.
 • Moderatorem rozmowy będzie dr hab. Michał Kania.
 • Podczas webinarium będzie możliwość zadawania pytań.

 

Źródło

Stowarzyszenie ProSielsia

https://www.prosilesia.pl/pl/Aktualnosci

 

Opracowanie: Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza