Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuAgribex 2021, Międzynarodowa Wystawa Rolnictwa, Zwierząt Gospodarskich, Ogrodów i Zielonych Przestrzeni

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2020-12-21 14:58:46
wystawa rolnictwa, zwierzęta gospodarskie, agribex


Agribex, Międzynarodowa Wystawa Rolnictwa, Zwierząt Gospodarskich, Ogrodów i Zielonych Przestrzeni, najważniejsze targi branżowe w krajach Beneluksu, ewoluowała przez lata, stając się wyjątkowym wydarzeniem, na którym spotykają się rolnicy, przedsiębiorcy, przedstawiciele przemysłu, władze, badacze i publiczność. Kolejna edycja tych targów rolniczych odbędzie się w dniach 7-12 grudnia 2021 r.,  ponownie na terenie Brussels Expo w Heysel.

W roku 2019 targi przyciągnęły ponad 100 000 zwiedzających. Według organizatorów frekwencja podąża za spadkiem liczby gospodarstw, która spada średnio o 2,5% rocznie. „W 2017 roku w Belgii było nadal blisko 36 000 aktywnych gospodarstw” - powiedział Stefaan Forret, prezes programu. „Jest ich dziś około 1800 mniej”. Podkreśla, że ​​frekwencja nie jest głównym celem pokazu, a zamiast tego zwraca uwagę na wartość dodaną, jaką może przynieść rolnikom.

Organizatorzy zwracają uwagę, że zwiedzający poszukują innowacji i chcą poznać najnowsze technologie, poprawić efektywność swoich działań lub jeszcze lepiej odpowiedzieć na nowe wyzwania i regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju.

„Rozpoczęliśmy debatę i naszą zasługą jest to, że wyraziliśmy swoją opinię w sposób otwarty i szczery.”- mówi Johan Colpaert, prezes Fedagrim.-” Rolnictwo stoi w obliczu poważnych wyzwań. Możemy odwrócić wzrok i udawać, że nie ma problemów, ale to ich nie rozwiąże. Do 2050 roku musimy być neutralni dla klimatu. Dzięki temu praca zaczyna się dziś, nie czekając na jutro. Nasi rolnicy muszą być w stanie utrzymać rentowny biznes w szybko zmieniających się warunkach, co będzie wymagało inwestycji. W tym kontekście musimy więc odważyć się mówić o wielu sprawach i nie powinno być żadnych tabu. To zasługa naszego rolniczego parlamentu. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że musi odbyć się debata na ten temat, ale z udziałem wszystkich graczy działających w tym sektorze, w tym Fedagrim.”

Kiedy?

7-12 grudzień 2021

Gdzie?

Brussels Expo

Więcej informacji

https://www.agribex.be/fr

Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza oraz Biuro Regionalne Województwa Kujawsko-Pomorskiego służą pomocą dla zainteresowanych przedsiębiorców z Województwa w kontaktach z organizatorami targów na miejscu.

 

b.skowronska@kujawsko-pomorskie.pl

 

Opracowanie: Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza 

 

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Poidełko dla ptaków do ogrodu

Dekoracją tego poidełka są 4 ptaszki siedzące na krawędzi misy. Poidełko dla ptaków w ogrodzie to...
Polska - Nowa Sól 2021-04-09 Dodał: Jacek Hłubowski Rzemiosło artystyczne Zobacz ofertę

Poidełko dla ptaków - fontanna

Mała fontanna, która może pełnić też rolę poidełka , ma tę zaletę że słychać jeszcze przy tym szu...
Polska - Nowa Sól 2021-04-09 Dodał: Jacek Hłubowski Rzemiosło artystyczne Zobacz ofertę

Pagoda - orientalna ozdoba do ogrodu

W aktualnej ofercie oferowana przez nas betonowa i popularna Pagoda ogrodowa jest dostępna w wie...
Polska - Nowa Sól 2020-06-01 Dodał: Jacek Hłubowski Rzemiosło artystyczne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert