Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuErasmus- szansa dla młodych przedsiębiorców !

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2021-02-09 15:47:37
erasmus, wymiana zagraniczna,


Osoby, które właśnie założyły firmę lub mają taki zamiar, mogą ubiegać się o udział w programie wymian zagranicznych Erasmus dla młodych przedsiębiorców.

Przedsiębiorcy uczestniczący w programie – który jest częściowo finansowany ze środków UE – mogą spędzić pewien czas w innym kraju UE, pracując i ucząc się od doświadczonego przedsiębiorcy. Uwaga: jest to program wymian, a nie płatne zatrudnienie.

Aby zakwalifikować się do udziału w programie, musisz uzasadnić swoją motywację i być zdecydowany na założenie firmy. Będziesz też musiał przedstawić dobry pomysł na działalność wraz z realnym biznesplanem. Będziesz musiał również ponieść część kosztów pobytu za granicą z własnej kieszeni.

Możesz złożyć wniosek, nawet jeśli już założyłeś działalność, pod warunkiem że w chwili składania wniosku nie prowadzisz jej przez okres dłuższy niż 3 lata.

Ponadto musisz mieć ukończone 18 lat i zamieszkiwać w jednym z krajów UE lub w kraju, który uczestniczy w programie COSME, co najmniej przez 180 dni poprzedzających złożenie wniosku.

 

Czas trwania programu

Program może trwać od 1 do 6 miesięcy. Zalecane jest nieprzerywanie wymiany, chociaż okres pobytu można również podzielić na kilka części, tak aby zmieścić się w terminie 12 miesięcy od momentu rozpoczęcia programu.

 

Z kim należy się skontaktować

W większości krajów istnieją lokalne punkty kontaktowe (Organizacja Pośrednicząca – OP). Udzielają one informacji i porad, również przy wypełnieniu wniosku, oraz wypłacają wsparcie finansowe.

 

Wsparcie finansowe UE

Możesz ubiegać się o dofinansowanie ze środków unijnych na pokrycie części kosztów podróży i utrzymania na miejscu w okresie Twojego uczestnictwa w programie. Wysokość dofinansowania różni się w zależności od kraju.

 

Jak złożyć wniosek

 

Korzyści

Zdobycie nowej wiedzy, wymiana doświadczeń, poznanie nowych rynków.

 

Działanie programu
Program „Erasmus dla młodych przedsiębiorców” jest finansowany przez Komisję Europejską i przeprowadzany na terenie Państw Uczestniczących za pośrednictwem lokalnych punktów kontaktowych. Ich działalność jest koordynowana na poziomie unijnym przez Biuro wsparcia programu. Aby uzyskać informacje na temat warunków uczestnictwa, proszę wejść a stronę http://www.erasmus-entrepreneurs.eu/

 

Więcej informacji:   http://www.erasmus-entrepreneurs.eu/

 

Opracowanie: Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Poidełko dla ptaków do ogrodu

Dekoracją tego poidełka są 4 ptaszki siedzące na krawędzi misy. Poidełko dla ptaków w ogrodzie to...
Polska - Nowa Sól 2021-04-09 Dodał: Jacek Hłubowski Rzemiosło artystyczne Zobacz ofertę

Poidełko dla ptaków - fontanna

Mała fontanna, która może pełnić też rolę poidełka , ma tę zaletę że słychać jeszcze przy tym szu...
Polska - Nowa Sól 2021-04-09 Dodał: Jacek Hłubowski Rzemiosło artystyczne Zobacz ofertę

Pagoda - orientalna ozdoba do ogrodu

W aktualnej ofercie oferowana przez nas betonowa i popularna Pagoda ogrodowa jest dostępna w wie...
Polska - Nowa Sól 2020-06-01 Dodał: Jacek Hłubowski Rzemiosło artystyczne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert