Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDzień polityki handlowej Unii Europejskiej 2021

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Benedykt Kotkiewicz | 2021-04-20 08:02:01
dzień polityki handlowej, ue, unia europejska, komisja europejska, wto, eksport


W poniedziałek 26 kwietnia Komisja Europejska będzie obchodzić Dzień Polityki Handlowej 2021 r., podczas którego będzie omawiana nowa strategia promująca otwartą, zrównoważoną i asertywną politykę handlową dla UE.

Rejestracja na Dzień Polityki Handlowej UE 2021 osiągnęła maksymalną pojemność. Niemniej jednak będzie można oglądać transmisję wideo na żywo z wydarzenia. Link do spotkania będzie dostępny wkrótce.

O wydarzeniu

Wiceprzewodniczący wykonawczy Komisji Europejskiej Valdis Dombrovskis otworzy konferencję dyskusją z dyrektorem generalnym WTO Ngozi Okonjo-Iwealą na temat wyzwań związanych z handlem i roli UE w znalezieniu na nie globalnych odpowiedzi. To całodniowe wirtualne wydarzenie obejmie dyskusje panelowe na temat trzech głównych celów nowej strategii handlowej UE:

  • Wspieranie naprawy i fundamentalnej transformacji gospodarki UE zgodnie z jej zielonymi i cyfrowymi celami;
  • Kształtowanie globalnych zasad dla bardziej zrównoważonej i sprawiedliwszej globalizacji;
  • Zwiększenie zdolności UE do realizacji jej interesów i egzekwowania swoich praw, w tym w razie potrzeby w sposób autonomiczny.
  • Wydarzenie jest okazją dla wszystkich zainteresowanych do wysłuchania różnych urzędników i ekspertów na temat teraźniejszości i przyszłości polityki handlowej UE oraz handlu światowego. Uczestnicy spróbują odpowiedzieć na różne pytania, w tym: Jak UE powinna odpowiedzieć na globalne wyzwania, w tym rosnący unilateralism, kryzys zasad międzynarodowego ładu handlowego, przyspieszenie zmian klimatycznych i transformację cyfrową? Jak możemy zreformować WTO, aby wspierała stabilność i przewidywalność handlu międzynarodowego? W jaki sposób zasady handlu światowego mogą przyczynić się do bardziej zrównoważonej i sprawiedliwszej globalizacji, a w szczególności sprostać wyzwaniom związanym z zieloną transformacją? W jaki sposób UE może zmaksymalizować korzyści płynące z handlu międzynarodowego dla swoich przedsiębiorstw i jak UE może bardziej asertywnie egzekwować swoje prawa?

Więcej informacji

Program

Opracowanie

Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Okna Toruń

Na początek Wybór okien do domu jest niezwykle istotny nie tylko z uwagi na estetykę...
Polska - TORUŃ 2022-01-18 Dodał: Łukasz Bogucki Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Ortodonta Toruń

Invisalign - niewidoczny aparat na zęby Nakładki na zęby Invisalign to nowoczesna technologia ...
Polska - TORUŃ 2022-01-18 Dodał: Łukasz Bogucki Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Skrytki depozytowe

Nowoczesne skrytki depozytowe – nowoczesny sejf Wielu z nas potrzebuje bezpiecznej skry...
Polska - TORUŃ 2022-01-18 Dodał: Łukasz Bogucki Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert