Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWarto przystąpić do Circular Plastic Alliance (Sojuszu na rzecz tworzyw sztucznych o zamkniętym cyklu życia)!

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tatjana Tyszkiewicz | 2021-10-19 11:11:39
circular plastic alliance, sojusz, tworzywa sztuczne

Co to jest Circular Plastic Alliance? Sojusz jest otwarty dla wszystkich podmiotów publicznych i prywatnych z europejskich łańcuchów wartości tworzyw sztucznych, które są gotowe aktywnie przyczynić się do realizacji deklaracji sojuszu. Obecnie Sojusz liczy 293 sygnatariuszy.

Aby przystąpić do sojuszu, organizacja musi podpisać deklarację, zobowiązując się do realizacji wspólnej wizji sojuszu i wnoszenia wkładu w jego pracę operacyjną. Circular Plastics Alliance to inicjatywa w ramach europejskiej strategii na rzecz tworzyw sztucznych (2018), w szczególności w załączniku III dotyczącym dobrowolnych zobowiązań ze strony przemysłu. W grudniu 2018 r. Komisja Europejska uruchomiła sojusz na rzecz cyrkularnych tworzyw sztucznych, aby pomóc łańcuchom wartości tworzyw sztucznych w zwiększeniu unijnego rynku tworzyw sztucznych z recyklingu do 10 mln ton do 2025 r.

Do Sojuszu mogą zgłaszać się następujące podmioty: przedsiębiorstwa, władze lokalne i regionalne, organizacje biznesowe, ośrodki technologiczne, władze krajowe, klastry, uczelnie, ośrodki badawcze oraz organizacje pozarządowe. Aby przystąpić do Sojuszu, zainteresowane podmioty zobowiązane są złożyć podpis pod deklaracją wyrażając tym samym gotowość do realizacji wspólnej wizji Sojuszu oraz wniesienia wkładu w jego działalność.

Przed przystąpieniem warto:

- przeczytać deklarację Sojuszu;

- zapoznać się z regulaminem Sojuszu oraz polityką zgodności z zasadami konkurencji

- przeczytać najczęściej zadawane pytania dot. przystąpienia do Sojuszu;

Czym praktycznie zajmuje się Sojusz na rzecz tworzyw sztucznych o zamkniętym cyklu życia?

Jak wyjaśniono w deklaracji sojuszu, sygnatariusze „podejmują działania mające na celu zwiększenie unijnego rynku tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu do 10 mln ton do 2025 roku”. Podsumowanie zobowiązań sojuszu do działania zawiera listę planowanych rezultatów wraz z terminami.

Kontakt

GROW-ENV-RPLASTICS-PLEDGE@ec.europa.eu

Źródło

Komisja Europejska

Opracowanie

Europejskie Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Okna Toruń

Na początek Wybór okien do domu jest niezwykle istotny nie tylko z uwagi na estetykę...
Polska - TORUŃ 2022-01-18 Dodał: Łukasz Bogucki Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Ortodonta Toruń

Invisalign - niewidoczny aparat na zęby Nakładki na zęby Invisalign to nowoczesna technologia ...
Polska - TORUŃ 2022-01-18 Dodał: Łukasz Bogucki Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Skrytki depozytowe

Nowoczesne skrytki depozytowe – nowoczesny sejf Wielu z nas potrzebuje bezpiecznej skry...
Polska - TORUŃ 2022-01-18 Dodał: Łukasz Bogucki Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert