Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuNowy nabór wniosków w konkursie EIT na budowanie przedsiębiorczości uczelni

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Magdalena Lewandowska | 2021-11-25 11:34:44
innowacje, technologia, inicjatywa

18 listopada 2021 ogłoszono drugie zaproszenie do składania wniosków w ramach inicjatywy EIT HEI Call 2. HEI, czyli Higher Education Initiative prowadzona przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT) ma na celu pomóc instytucjom szkolnictwa wyższego w opracowaniu działań i aktywności, które poprawią ich zdolności w zakresie przedsiębiorczości i innowacyjności. Konkurs otwarty jest do 28 lutego 2022 r.

Uczelnie mają do odegrania kluczową rolę w rozwoju i wzroście lokalnych i regionalnych ekosystemów innowacji. HEI pomoże uczelniom zwiększyć ich zdolności przedsiębiorcze na wszystkich poziomach i uwolnić ich potencjał innowacyjny.

W konkursie mogą wziąć udział konsorcja, których działania powinny koncentrować się w obszarach takich jak:

  • Wspieranie zaangażowania i zmian instytucjonalnych;
  • Wzmacnianie partnerstw;
  • Rozwój innowacji i przedsiębiorstw;
  • Poprawa jakości edukacji w zakresie przedsiębiorczości;
  • Tworzenie i upowszechnianie wiedzy.

Konkurs HEI EIT Call 2 wyłoni do 40 konsorcjów, a każdy wybrany projekt otrzyma nawet 1,2 mln euro dofinansowania. Pierwsza faza projektu potrwa od lipca do grudnia 2022 r., a wybrane konsorcja otrzymają w tym okresie maksymalnie 300 000 euro. Po pomyślnym zakończeniu fazy 1, finansowanie fazy 2 w wysokości do 900 000 euro nastąpi w okresie od stycznia 2023 r. do czerwca 2024 r.

Zainteresowane organizacje zapraszamy do udziału w sesjach informacyjnych online, podczas których szczegółowo omówione zostaną założenia konkursu EIT HEI 2, a także oczekiwania odnośnie projektów i odpowiedzi na pytania uczestników. Seminaria internetowe obejmą wymagania kwalifikacyjne, kryteria oceny, założenia administracyjne oraz wskazówki dotyczące definiowania planu działania dotyczącego wizji innowacji.

Udział w sesji informacyjnej jest bezpłatny, spotkanie odbędzie się w trzech terminach do wyboru:

Dodatkowo 13 grudnia 2021 w godzinach 17:00-18:15 czasu środkowoeuropejskiego zespół HEInnovate poprowadzi webinarium, aby pomóc potencjalnym kandydatom w korzystaniu z platformy internetowej HEInnovate i narzędzi samooceny. Webinarium zostanie nagrane, a następnie opublikowane na stronie HEInnovate. Zarejestruj się do udziału w webinarium HEInnovate.

Na początku 2021 roku w ramach inicjatywy Pilot Call sfinansowano już 24 projekty pilotażowe, w które zaangażowane są 142 uczelnie.

Dowiedz się więcej na temat zaproszenia EIT HEI 2, w tym terminów i kryteriów kwalifikowalności.

Zapraszamy do aplikowania.

Źródło

KPK

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Okna Toruń

Wybór okien do domu jest wyjątkowo ważny nie tylko z uwagi na estetykę i wygląd wnętrza, a...
Polska - Toruń 2021-11-30 Dodał: Tamara Bielecka Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

DJ Toruń

DJ konferansjer na wesele – doskonała zabawa każdego gościa Każdy, kto organizuje wesele...
Polska - Toruń 2021-11-30 Dodał: Tamara Bielecka Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Nalewarki

    Rodzaje aplikatorów etykiet dostępnych na rynku Etykieciarki Na s...
Polska - Toruń 2021-11-30 Dodał: Tamara Bielecka Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert