Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWszystko dla eksportera w Kujawsko-Pomorskim COIE

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Joanna Wiśniewska | 2017-04-06 09:26:08
eksporterzy, wsparcie coie w toruniu

Przedsiębiorcy z województwa kujawsko-pomorskiego mogą otrzymać bezpłatną pomoc w Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE) przy Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

COIE w Toruniu w ramach świadczonych bezpłatnie usług informacyjnych nie tylko rozpowszechnia zagraniczne zapytania ofertowe, ale też udostępnia kontakty potencjalnych odbiorców. I tak przedsiębiorca może otrzymać m.in. listę potencjalnych partnerów z wybranego rynku/ branży – opracowywaną na podstawie dostępnej w COIE bazy danych B2B. Polska firma, poszukująca nowych odbiorców poza granicami Polski, może oprócz tego skorzystać tu z dostępnej on-line „Giełdy zagranicznych zapytań ofertowych”. Zamieszczane są w niej aktualne zapytania importerów z różnych części świata, zainteresowanych polską ofertą eksportową.

 

COIE służy też informacjami m.in. na temat uwarunkowań eksportowo-inwestycyjnych na rynkach zagranicznych oraz bezpłatnych możliwościach promocji oferty eksportowej polskich firm m.in. za pośrednictwem Wydziałów Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) Ambasad i Konsulatów RP. Przedsiębiorcy mogą dowiedzieć się również o zagranicznych imprezach targowo-wystawienniczych oraz o misjach gospodarczych organizowanych z Polski i do Polski.

 

Kujawsko-Pomorskie COIE udostępnia na wniosek przedsiębiorcy analizę dotyczącą produktu, sektora działalności oraz otoczenia konkurencyjnego na interesującym dla niego rynku zagranicznym, o ile znajduje się ona w zbiorze opracowań, do których dostęp ma COIE. Obejmuje on raporty przygotowane na zlecenie poszczególnych WPHI Ambasad i Konsulatów RP na świecie, w odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez polskich eksporterów. Tego rodzaju informacje mogą ułatwić podejmowanie strategicznych decyzji w związku z planowanym rozpoczęciem lub rozwojem działalności przedsiębiorstwa poza granicami Polski.

 

Toruński ośrodek COIE jest również organizatorem lub współorganizatorem bezpłatnych konferencji dla eksporterów, prowadzonych przez ekspertów-praktyków, specjalizujących się w zagadnieniach związanych z działalnością eksportową. Seminaria poświęcone są różnorodnej tematyce i mają albo charakter przekrojowy (np. „Polski eksport: Podbój nowych rynków” czy „Eksport w praktyce”), albo dotyczący konkretnego zagadnienia (np. „Pułapki i błędy w polsko-niemieckich umowach handlowych” czy „Perspektywy rozwoju polskiej branży IT/ICT na świecie”).

 

Kto może skorzystać z bezpłatnych usług informacyjnych COIE?

Wszyscy przedsiębiorcy, reprezentujący różne branże, z siedzibą na terenie Rzeczpospolitej Polskiej (w przypadku osób fizycznych prowadzący działalnośc gospodarczą i posiadający miejsce zamieszkania na terenie RP), którzy prowadzą działalność eksportową/ sprzedaż na JRE lub inwestycyjną poza granicami Polski, bądź planują jej rozpoczęcie.

 

Jak skorzystać?

Wystarczy skontaktować się z Centrum telefonicznie lub e-mailowo. Przy pierwszym kontakcie bardzo pomocne byłoby dla nas wypełnienie przez Państwa załączonej poniżej "Karty eksportera" (dostępna poniżej, w "Pliki do pobrania"), w której określą Państwo m.in., jakiego rodzaju wsparcia informacyjnego oczekują Państwo od COIE w Toruniu. Wypełnioną Kartę prosimy przekazać na adres: eksport@kujawsko-pomorskie.pl.
 


Sieć Centrów Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE) jest projektem zralizowanym przez Ministra Gospodarki/ Ministra Rozwoju we współpracy z 15 Województwami, w ramach Poddziałania 6.2.1 "Wsparcie dla sieci centrów obsługi inwestorów i eksporterów”, w zakresie Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka w latach 2009-2015. Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Podstawowe założenie tego przedsięwzięcia to ułatwienie przedsiębiorcom dostępu do kompleksowych, nieodpłatnych usług informacyjnych w zakresie niezbędnym do planowania, organizowania i realizacji sprzedaży i/lub inwestycji poza granicami Polski. Jego cel to również działanie na rzecz zwiększania poziomu inwestycji zagranicznych w Polsce poprzez zapewnienie potencjalnym inwestorom zagranicznym łatwego dostępu do informacji o warunkach podejmowania działalności gospodarczej (inwestowania) w Polsce.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE) zostało utworzone w strukturze organizacyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na podstawie porozumienia ramowego, zawartego pomiędzy ówczesnym Ministrem Gospodarki i Województwem Kujawsko-Pomorskim w sierpniu 2010 r.


 

 

Opracowanie: B. Kotkiewicz, J. Wiśniewska K-P COIE

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

NEONLED - Lighting Letters/signs

We are the manufacturer lighting letters, products from PMMA, PCV, PC. Currently, we operate on ...
Polska - Stanisławów Drugi 2020-11-05 Dodał: Łukasz Habierski Media i reklama, Organizacja targów i wydarzeń, Wyposażenie wnętrz, Oświetlenie, Wyroby z gumy i tworzyw sztucznych Zobacz ofertę

Taśma z nadrukiem - Taśmy pakowe z nadrukiem - Hurt i Detal

Taśmy z nadrukiem dla Twojej firmy w ilościach hurtowych i detalicznych. Realizuje zamówienia w c...
Polska - WARSZAWA 2020-10-21 Dodał: Paweł Bednarski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Poidełko dla ptaków do ogrodu

Dekoracją tego poidełka są 4 ptaszki siedzące na krawędzi misy. Poidełko dla ptaków w ogrodzie to...
Polska - Nowa Sól 2021-04-09 Dodał: Jacek Hłubowski Rzemiosło artystyczne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert