Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWszystko dla eksportera w Kujawsko-Pomorskim COIE

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Joanna Wiśniewska | 2019-02-01 13:44:36
kujawsko-pomorskie, gospodarka, eksport

Przedsiębiorcy z województwa kujawsko-pomorskiego mogą otrzymać bezpłatną pomoc w Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE) przy Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

COIE w Toruniu w ramach świadczonych bezpłatnie usług informacyjnych nie tylko rozpowszechnia zagraniczne zapytania ofertowe, ale też udostępnia kontakty potencjalnych odbiorców. I tak przedsiębiorca może otrzymać m.in. listę potencjalnych partnerów z wybranego rynku/ branży – opracowywaną na podstawie dostępnej w COIE bazy danych B2B. Polska firma, poszukująca nowych odbiorców poza granicami Polski, może oprócz tego skorzystać tu z dostępnej on-line „Giełdy zagranicznych zapytań ofertowych”. Zamieszczane są w niej aktualne zapytania importerów z różnych części świata, zainteresowanych polską ofertą eksportową.

 

COIE służy też informacjami m.in. na temat uwarunkowań eksportowo-inwestycyjnych na rynkach zagranicznych oraz bezpłatnych możliwościach promocji oferty eksportowej polskich firm. Przedsiębiorcy mogą dowiedzieć się również o zagranicznych imprezach targowo-wystawienniczych oraz o misjach gospodarczych organizowanych z Polski i do Polski.

 

Kujawsko-pomorski ośrodek COIE jest również organizatorem lub współorganizatorem bezpłatnych konferencji dla eksporterów, prowadzonych przez ekspertów-praktyków, specjalizujących się w zagadnieniach związanych z działalnością eksportową. Seminaria poświęcone są różnorodnej tematyce i mają albo charakter przekrojowy (np. „Polski eksport: Podbój nowych rynków” czy „Eksport w praktyce”), albo dotyczący konkretnego zagadnienia (np. „Pułapki i błędy w polsko-niemieckich umowach handlowych” czy „Perspektywy rozwoju polskiej branży IT/ICT na świecie”).

 

Kto może skorzystać z bezpłatnych usług informacyjnych COIE?

Wszyscy przedsiębiorcy, reprezentujący różne branże, z siedzibą na terenie Rzeczpospolitej Polskiej (w przypadku osób fizycznych prowadzący działalnośc gospodarczą i posiadający miejsce zamieszkania na terenie RP), którzy prowadzą działalność eksportową/ sprzedaż na JRE lub inwestycyjną poza granicami Polski, bądź planują jej rozpoczęcie.

 

Jak skorzystać?

Wystarczy wypełnić załączoną poniżej "Kartę eksportera" (dostępna poniżej, w "Pliki do pobrania") podając w niej m.in., jakiego rodzaju wsparcia informacyjnego oczekują Państwo od COIE w Toruniu, a następnie przesłać jej skan na adres: eksport@kujawsko-pomorskie.pl.

 


Sieć Centrów Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE) jest projektem zralizowanym przez Ministra Gospodarki/ Ministra Rozwoju we współpracy z 15 Województwami, w ramach Poddziałania 6.2.1 "Wsparcie dla sieci centrów obsługi inwestorów i eksporterów”, w zakresie Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka w latach 2009-2015. Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Podstawowe założenie tego przedsięwzięcia to ułatwienie przedsiębiorcom dostępu do kompleksowych, nieodpłatnych usług informacyjnych w zakresie niezbędnym do planowania, organizowania i realizacji sprzedaży i/lub inwestycji poza granicami Polski. Jego cel to również działanie na rzecz zwiększania poziomu inwestycji zagranicznych w Polsce poprzez zapewnienie potencjalnym inwestorom zagranicznym łatwego dostępu do informacji o warunkach podejmowania działalności gospodarczej (inwestowania) w Polsce.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE) zostało utworzone w strukturze organizacyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na podstawie porozumienia ramowego, zawartego pomiędzy ówczesnym Ministrem Gospodarki i Województwem Kujawsko-Pomorskim w sierpniu 2010 r.


 

 

Opracowanie: B. Kotkiewicz, J. Wiśniewska K-P COIE
Pliki do pobrania

KARTA EKSPORTERA
doc | 559.5 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Poidełko dla ptaków do ogrodu

Dekoracją tego poidełka są 4 ptaszki siedzące na krawędzi misy. Poidełko dla ptaków w ogrodzie to...
Polska - Nowa Sól 2021-04-09 Dodał: Jacek Hłubowski Rzemiosło artystyczne Zobacz ofertę

Poidełko dla ptaków - fontanna

Mała fontanna, która może pełnić też rolę poidełka , ma tę zaletę że słychać jeszcze przy tym szu...
Polska - Nowa Sól 2021-04-09 Dodał: Jacek Hłubowski Rzemiosło artystyczne Zobacz ofertę

Pagoda - orientalna ozdoba do ogrodu

W aktualnej ofercie oferowana przez nas betonowa i popularna Pagoda ogrodowa jest dostępna w wie...
Polska - Nowa Sól 2020-06-01 Dodał: Jacek Hłubowski Rzemiosło artystyczne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert