Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuImport z krajów trzecich do UE - baza danych Komisji Europejskiej

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Joanna Wiśniewska | 2017-01-18 10:44:32
cła, taryfy celne, procedury i dokumenty, bariery handlowe, wymagania sanitarne i fitosanitarne

Jeśli planują Państwo import towarów/ usług z krajów trzecich na teren Unii Europejskiej, warto skorzystać z bazy "Export Helpdesk", która została opracowana przez Komisję Europejską.

Wprawdzie jest to baza dedykowana eksporterom z krajów trzecich, zainteresowanych dostępem do JRE, jednak unijny importer może w niej również sprawdzić, jakich formalności powinien dopełnić nie tylko jego pozaunijny kontrahent lecz również on sam, aby import do UE doszedł do skutku.

Znajdują się w niej aktualne informacje m.in. na temat stawek celnych, wymogów formalnych (procedur i dokumentów), barier handlowych, przepisów sanitarnych i fitosanitarnych w UE obowiązujących w przypadku sprowadzania towarów na jej teren. 

Przekierowanie do Export Helpdesk tutaj.

 

Baza pozwala oprócz tego na generowanie statystyk, ilustrujących wymiane handlową pomiędzy poszczególnymi państwami pozaueropejskimi a członkami UE w latach 2002-2015, w rozbiciu na poszczególne towary.

Dostęp do Export Helpdesk - Statistics tutaj.

Korzystanie z bazy jest bezpłatne.

 

Opracowanie: J. Wiśniewska K-PCOIE