Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKrajowy Klaster Kluczowy w Kujawsko-Pomorskiem

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Joanna Wiśniewska | 2017-02-06 11:50:14
bydgoski klaster przemysłowy, krajowy klaster kluczowy

Bydgoski Klaster Przemysłowy decyzją Ministra Rozwoju uzyskał status Krajowego Klastra Kluczowego. Tym samym został uznany za jeden z najbardziej perspektywicznych i rozwiniętych klastrów w kraju.

Nominacje wręczone zostały podczas uroczystej Gali Klastrów w Ministerstwie Rozwoju, która odbyła się w dniu 25 października 2016 r. Informacja Ministerstwa Rozwoju na temat Gali Klastrów: tutaj.

 

Krajowy Klaster Kluczowy (KKK) to klaster o istotnym znaczeniu dla gospodarki Polski oraz wysokiej konkurencyjności międzynarodowej. Wybór Krajowych Klastrów Kluczowych dokonywany jest w ramach otwartego Konkursu, którego organizatorem jest Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Klastry wyłaniane są w oparciu o kryteria, które dotyczą takich obszarów jak: struktura klastra, strategia klastra; zarządzanie klastrem; potencjał gospodarczy klastra, innowacyjności i konkurencyjność międzynarodowa; współpraca, intensywność kooperacji; internacjonalizacja klastra; oraz znaczenie klastra dla gospodarki kraju i regionu. Status KKK otrzymuje się na okres 3 lat.

 

 

Bydgoski Klaster Przemysłowy znalazł się w grupie 9 klastrów, które uzyskały staus KKK w II naborze (I nabór odbył się w 2015 roku). Ten sukces to nie tylko prestiż, ale również nowe możliwości dla członków Klastra – m.in. udział w konkursach dedykowanych wyłącznie dla KKK (internacjonalizacja działań) oraz dodatkowe punkty dla Członków w konkursach na działania B+R w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

 

Bydgoski Klaster Przemysłowy może pochwalić się współpracą między innymi z branżowymi klastrami zagranicznymi z całej Europy oraz uzyskaniem certyfikatu zarzadzania klastrem „Bronze Label”. 

Sukces Klastra to także sukces jego Członków oraz całej branży narzędziowo-przetwórczej, którego region kujawsko-pomorski jest największym zagłębiem w Polsce (w samej Bydgoszczy działa około 200 firm). To także promocja Bydgoszczy i całego regionu na arenie krajowej i międzynarodowej.

 

Przedsiębiorstwa zrzeszone w Klastrze oferują wysokiej jakości formy wtryskowe i inne narzędzia do przetwórstwa, jak również zajmują się produkcją wyrobów z tworzyw sztucznych dla szeregu branż, m.in. AGD, spożywczej, medycznej, samochodowej, kosmetycznej, opakowaniowej itp. Członkowie Klastra współpracują z najbardziej znanymi koncernami na Świecie: AUDI, VW, Avon, L’Oreal, ALGIDA, IKEA, HENKEL czy Revell.

 

Okazją do bliższego poznania branży i jej specyfiki będą organizowane przez Klaster wspólnie z Targami w Krakowie sp. z o.o. Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM, które odbędą się w Bydgoszczy w dniach 22-27 kwietnia 2017 roku. Informacja o wydarzeniu dostępna na oficjalnej stronie targów: http://www.innoform.pl/. 

 

 

 

Źródło: Informacja pochodzi ze stron internetowych Bydgoskiego Klastra Przemysłowego http://www.klaster.bydgoszcz.pl oraz Międzynarodowych Targów Innoform http://www.innoform.pl/.

 

Wprowadziła: J. Wiśniewska K-P COIE

 
 
Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Universal soil

Universal soil BIOVITA - multi-component substrate for planting and transplanting ornamental plan...
Polska - TENCZYNEK 2021-04-02 Dodał: Marcin Fertacz Pozostałe wyroby Zobacz ofertę

Mulch, colored mulch: yellow, brown, red, orange

Mulch, colored mulch - Esthetic natural material made of wood, tinted with the substances that do...
Polska - TENCZYNEK 2021-04-02 Dodał: Marcin Fertacz Pozostałe wyroby Zobacz ofertę

Substrate, Uniwersal substrate, Peat substrate

Manufactured from highmoor peat with the fraction of 0-30mm, de-acidified with chalk with the add...
Polska - TENCZYNEK 2021-04-02 Dodał: Marcin Fertacz Pozostałe wyroby Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert